Co jest potrzebne, aby być dobrym fotografem sportowym?

Fotografia sportowa to wymagający rodzaj fotografii. Nie liczy się w tej sytuacji tylko i wyłącznie optymalny zestaw sprzętu, lecz nade wszystko wyuczone umiejętności. Należy też to zaakcentować, że nie każda osoba będzie mieć do tego talent. Tu należy charakteryzować się fantastycznym refleksem.

Profesjonalny fotograf sportowy musi być bardzo skupiony. Zwróć uwagę na to, co dzieje się na stadionie. Może będzie pewien fan , który będzie ubrany w określony sposób lub będzie mieć charakterystyczny znak, który można umieścić na zdjęciach. Może rodzina gracza będzie obecna, znany trener czy celebryta.

Będziesz musiał mieć na uwadze, że im szybciej przemieszcza się przedmiot twoich zdjęć, tym krótszy czas otwarcia migawki. Przykładowo, możemy uzyskać dość krótki czas otwarcia migawki w sytuacji dyscypliny pływackiej, natomiast nie dla baseballu. Dostateczna wiedza odnośnie tej kwestii, zezwoli Ci właściwie przygotować się oraz przygotować interesujące zdjęcia.

Choć masz opcję zdecydować się na format JPEG, polecam aby zdecydować się na przechwytywanie w formacie RAW. Da to znacząco większą elastyczność podczas obróbki, najbardziej w przypadku trudnego oświetlenia. O wiele sprawniej będzie polepszyć równowagę bieli, a również odzyskać punkty świateł i cieni.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s